Przejrzawszy 150 lat historii jako firma z branży tekstylnej, LANGYARNS jest przedsiębiorstwem rodzinnym, obecnie prowadzonym przez szóstą generację. Nasza pasja koncentruje się na naszych produktach, czyli włóczkach oraz tworzonych przez naszych klientów wyrobach.

 

 

o_400_274_16777215_0_0_images_1.jpg THEODOR LANG ZAŁOŻYCIEL I PRZEMYSŁOWY PIONIER W 1860 roku Theodor Lang nabył młyn wodny w Reiden. Na farmie zbudował mechaniczny młyn do przędzenia bawełny: pierwszą fabrykę w okolicy Wiggertal, korzystającą z wody rzeki Wigger do napędzania maszyn. Przędziono wtedy czyste przędze bawełniane mako o najwyższych liczbach Ne 30 (25 200 jardów na funt). Już wtedy przędza była eksportowana do Niemiec i Francji.
o_400_294_16777215_0_0_images_2.jpg ERNST LANG W latach 1890 Ernst Lang, syn Theodora, przejął fabrykę. Zainstalowano turbinę do wytwarzania energii elektrycznej, umożliwiając elektryfikację procesu produkcyjnego. W 1894 roku wprowadzono dodatkowy etap produkcji dzięki wprowadzeniu maszyn do podwójnego przędzenia. Wtedy to zaczęto produkować pierwsze wysokiej jakości przędze do ręcznego dziergania.
3.jpg ERICH LANG W latach 20. XX wieku, po wczesnej śmierci Ernsta Langa, biznes przejął jego syn Erich Lang. W trudnych czasach Wielkiego Kryzysu zdecydował się sprzedawać przędze do ręcznego dziergania pod własną marką - LANG YARNS.

Już wtedy kluczowym czynnikiem sukcesu na wymagającym rynku przędzy do ręcznego dziergania było jakość, stała innowacja, modyfikacje maszyn oraz badanie potrzeb rynku.

 

ERNST H. LANG Wraz z coraz większą internacjonalizacją handlu od lat 60. XX wieku Ernst H. Lang II rozwijał nowe rynki eksportowe, takie jak Stany Zjednoczone i Japonia. Osiągnięcie najwyższej jakości i przyjęcie innowacji technologicznych w przędzach do ręcznego dziergania były celem LANGYARNS i tak pozostaje do dzisiaj. 4
JAKOB LANG Obecnie LANGYARNS jest jedną z wiodących marek na światowym rynku przędzy do ręcznego dziergania. Współpracujemy z dodatkowymi partnerami przemysłowymi w Europie. Na początku nowego milenium kierownictwo firmy objął Jakob Lang z szóstej generacji. 5

 

 LANGYARNS PASJA DO PRZĘDZY, MODY I JAKOŚCI

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1